20.2 C
Sibiu
joi, 04 iulie, 2024

Universitatea Cluj a câștigat Cupa de Tineret jucată pe stadionul Municipal din Sibiu

Știri din Județ

Universitatea Cluj a câștigat Cupa de Tineret după ce a învins Farul Constanța, intr-o partidă disputată pe Stadionul Municipal din Sibiu. Clujenii s-au impus cu 2-1 după ce au fost conduși cu 1-0.

Partida dintre Universitatea Cluj si Farul Constanța s-a încheiat cu scorul de 2-1, după ce constănțenii au condus cu 1-0. Farul a deschis scorul prin Băsceanu în minutul 25. Clujenii au întors scorul în repriza a doua după golurile marcate de
Călugăr 50′, Suciu 67′.

Au jucat echipele:

Publicitate

Universitatea Cluj: 55. Iustin Chirilă-cpt. – 2. Alin Chinteș, 24. Tudor Pojar, 4. Nicholas Pop, 19. Răzvan Călugăr – 5. Tiago Mureșan, 97. Robert Szilaghi (17. Paul Crișan 46′), 11. Ianis Gorgotă – 7. Antonio Suciu (6. Iulian Curcă 86′), 9. Alin Baciu (15. Alin Techereș 54′), 10. Luca Nagy. Antrenor: Alin Albu
Rezerve: 1. Dragoș Enache – 3. Vlad Tudorache, 14. Ștefan Opriș, 18. Tudor Ivan, 20. Vlad Lambru, 21. Luca Estan

Farul Constanța: 1. Rafael Munteanu – 2. Ionuț Cercel, 5. David Dumitra, 15. Gabriel Dănuleasă, 13. Ianis Croitoru (17. Marius Codreanu 73′) – 6. Darius Grosu (21. Dan Nechifor 82′), 8. Luca Banu – 7. David Păcuraru (19. Alin Cocoș 66′), 10. Luca Băsceanu – cpt., 11. Alexandru Stoian (14. Ramon Giurgiu 46′)- 9. Iustin Doicaru. Antrenor: Stere Banoti
Rezerve: 12. Valentin Frățilă – 3. Sebastian Burlacu, 4. Sergiu Gică, 16. Alin Ștefănescu, 18. Bogdan Popovici.

Universitatea Cluj a câștigat în premieră Cupa Liga de Tineret. Reprezentanții Federației Română de Fotbal au premiat cele două finaliste.