30.2 C
sâmbătă, 22 iunie, 2024

Puma Club Sibiu a obținut locul 1 la Cupa Retezat

Sportivii clubului Puma Club Sibiu au participat la Cupa Retezat. La finalul acestei săptămâni sportivii sibieni se deplasează tot în județul Hunedoara, la o altă întrecere.

Sportivii de la secția de taekwon-do de la clubului Puma Club Sibiu au participat la finalul săptămânii trecute la întrecerile de la Cupa Retezat, din județul Hunedoara. A fost un concurs reușit pentru sportivii clubului sibian.

Puma Club Sibiu a ocupat locul 1 la Cupa Retezat, categoria 6-12 ani, concurs la care au participat 8 cluburi din țară și 150 de sportivi. Clubul sibian a avut 35 de sportivi la startul întrecerilor.

Mihai Gorcea Mihai a obținut titlul obținut de cel mai bun sportiv masculin la categoria sa de vârstă, la acest concurs. ”Să te bucuri de premiul primit în partea organizatorilor, îl meriți pe deplin”, au transmis reprezentanții clubului sibian.

În weekend. Puma Club Sibiu participă la Petroșani cu 6 sportivi legitimați la secția de Kickboxing.