29.1 C
Sibiu
sâmbătă, 20 iulie, 2024

Rezultate remarcabile obținute de elevii Școlii Gimnaziale „Samuil Micu” din Sadu

Știri din Județ

Zilele trecute elevele de la Școala Gimnazială „Samuil Micu” Sadu au participat la Olimpiada Națională de Creativitate Științifică, desfășurată la Suceava, profesor îndrumător Florescu Daniela, de unde s-au întors cu medalie de bronz. Rezultate remarcabile au avut și elevii care au participat la concursul de Educație Rutieră din piața Habermann Sibiu, dar și la Olimpiada Mărginimii desfășurată la finalul lunii mai.

„Felicitări copii, felicitări cadrelor didactice de la Școala Gimnazială „Samuil Micu” Sadu. Copiii noștri obțin rezultate remarcabile la toate competițiile la care participă!” – au transmis reprezentanții Primăriei comunei Sadu pe pagina de Facebook

Mențiune obținută la concursul de Educație Rutieră, concurs finanțat de Ministerul Educației, desfășurat în 30 mai 2024 în piața Habermann Sibiu. La acest concurs Școala din Sadu a fost reprezentată de Drăgănoiu Erika, Costin Alexandru, Vidrighin Alexandru și Sbera Răzvan.

Publicitate

Olimpiada Mărginimii desfășurată în 31 Mai a adus multe premii copiilor de la Școala Gimnazială „Samuil Micu” Sadu.

Rezultatele obținute sunt următoarele:

Cros fete clasele a V -VI-a Locul 1 Lac Ana Sofia , Locul 5 Cimpoca Sorina, Locul 7 Lac Adelina Maria

Cros fete clasele a VII- VIII: Locul 2 Popovici Cosmina Elena , Locul 3 Botărel Camelia

Cros băieți clasele a VII -VIII-a: Locul 2 Rotărescu Robert , Locul 3 Cimpoca Andrei , Locul 4 Chirca Alexandru

Cros băieți clasele a III-IV-a: Locul 4 Cimpoca Iulian

Fotbal clasele a III-IV-a echipa noastră a obținut Locul 4

Fotbal clasele a VII-VIII-a echipa noastră a obținut Locul 3

Tenis de masă băieți gimnaziu Locul 4 Veștemean Robert

Publicitate

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

COD PORTOCALIU de vijelie, în județul Sibiu

SOMA angajează mecanic auto în Cisnădie

Cosmin Vâtcă este antrenor la ACS Mediaș