19.4 C
marți, 25 iunie, 2024

FC Hermannstadt a câștigat la limită amicalul cu Gloria Buzău

FC Hermannstadt și Gloria Buzău s-au întâlnit sâmbătă în primul amical al verii. Sibienii s-au impus cu scorul de 1-0.

FC Hermannstadt a învins în primul meci amical din presezon prin golul marcat de Bejan în prima repriză.
Pe parcursul celor 90 de minute, Marius Măldărășanu a folosit toți fotbaliștii de pe foaia de joc, cu excepția lui Selimovic și Bucuroiu, care s-au antrenat separat. Aceștia sunt în recuperare după câteva probleme medicale.

Echipa sibiană a început partida cu următoarea formație: Căbuz- Căpușă, Bejan, Stoica, Ciubotaru, Balaure, Biceanu, Luca, Iancu, Neguț, Paraschiv. Rezerve Muțiu, Găman, Murgia, Oroian, Stoica, Jipa, Gandila, Bucuroiu, Ivanov, Mihart, Vuc, Popa, Mihai. Duminică, FC Hermannstadt va ajunge în cantonamentul din Turcia.

Andrei Prepeliță a început cu: Alexandru Greab- Sergiu Pârvulescu, Grigore Turda, Alin Dobrosavlevici, Cosmin Gladun, Vlad Prejmerean, Tudor Călin, Dragoș Lazăr, Daniel Benzar, Denis Dumitrașcu, Raul Șteau.
Au mai intrat: Dorian Răilean – Robert Sălceanu, Diego Ferraresso, Alexandru Dandea, Rassambek Akhmatov, Andreas Mihaiu, Cristian Dumitru, Constantin Budescu, Dragoș Tescan, Bogdan Brîncoveanu.
Partida a avut loc în Complexul Sportiv “Premium Wellness” (fostul IMGB) – București.