12.8 C
joi, 19 septembrie, 2024

UTA – FC Hermannstadt este live pe Sibiu Independent

UTA și FC Hermannstadt se întâlnesc în penultimul joc al etapei a noua a Superligii Ronmâniei. Scorul final a fost 1-1.

Cele două echipe au început cu următoarele formule:

UTA: R. Popa – Dozi, Poulolo, Benga, Trif – Fabry, Van Durmen, Hrezdac – Costache, Kadiri, Omondi
Rezerve: A. Mitrovic, Râpă, J. Pedro, C. Mihai, Mabea, Ghezali, Ezekiel, Dumiter, Conte, Cîmpanu, I. Borcea

Hermannstadt: Căbuz – Oroian, Găman, I. Stoica, Goncalves – Murgia, Ivanov – Balaure, Deaconu, Stoica – Chițu
Rezerve: Muțiu, I. Pop, Antwi, Bejan, Biceanu, Buș, Căpușă, Iancu, Kujabi, Luca, Neguț, R. Popescu

Prima ocazie a meciului i-a aparținut lui Fabry. Jucătorul arădenilor a trimis în bară.

La jumătatea primei reprize, sibienii puteau deschide scorul, dar Balaure și Ianis Stoica nu au putut înscrie din fața porții adverse.

O primă repriză aproape nulă, cu foarte puține faze de fotbal. Fanii care nu au urmărit-o nu prea au ce regreta. 0-0 la toate capitolele după 45 de minute.

Minutul 55 a adus prima șansă de gol din actul secund. Portarul Popa a salvat de două ori la execuțiile lui Oroian și Deaconu. Două minute mai târziu, portarul arădenilor a parat și la șutul lui Chițu din 6 metri.

Gooool FC Hermanstadt. Minutul 65 a adus reușita cu capul a lui Chițu după centrarea lui Balaure. Scor 0-1.

După ce fanii gazdelor au scandat împotriva propriilor jucători, UTA a egalat din penalty în minutul 73. Pedro a transformat cu siguranță și a adus egalarea, scor 1-1. Cele două echipe s-au anihilat reciproc până la final, iar scorul final a rămas egal.