Doi tineri au fost condamnați la închisoare pentru trafic de droguri și încarcerați la Aiud!

Știri din Județ

Publicitate
Doi tineri, un bărbat în vârstă de 28 de ani și o tânără de 26 de ani, au fost depistați și reținuți de polițiștii Serviciului de Investigații Criminale Sibiu, în urma punerii în executare a unor mandate de încarcerare. Decizia a fost luată de Tribunalul Sibiu la data de 23 iunie, după ce aceștia au fost condamnați pentru săvârșirea infracțiunii de trafic de droguri de risc și mare risc.


În urma sentințelor pronunțate, tânărul de 28 de ani a primit o pedeapsă de 4 ani de închisoare cu executare, în timp ce tânăra de 26 de ani a fost condamnată la 5 ani de detenție. Imediat după identificarea acestora, polițiștii sibieni i-au condus pe cei doi la Penitenciarul Aiud pentru executarea pedepselor.

Publicitate

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Ce îți pregătește ziua de mâine la FITS?