Un tânăr din Turnu Roșu a fost prins de polițiști la volanul unei motociclete neînmatriculate și fără permis de conducere!

Știri din Județ

Publicitate

Un tânăr în vârstă de 21 de ani, din Turnu Roșu, este cercetat penal după ce a fost surprins de polițiști circulând pe drumurile publice cu o motocicletă care nu era înmatriculată, deși acesta nu deține permis de conducere.


Incidentul a avut loc în data de 25 iunie, în jurul orei 18:45, când echipajul de poliție rutieră a oprit motociclistul pentru control pe strada Sebeșului din localitatea Turnu Roșu. În urma verificărilor efectuate, agenții au constatat că tânărul nu are dreptul de a conduce autovehicule pe drumurile publice, iar vehiculul pe care îl conducea nu era înmatriculat.

„În cauză, la nivelul Poliției Orașului Tălmaciu, s-a deschis un dosar de cercetare penală care vizează săvârșirea infracțiunilor de conducere fără permis, respectiv conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul neînmatriculat sau neînregistrat.”-transmit reprezentanții IPJ Sibiu

Publicitate

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri