Un tânăr în vârstă de 21 de ani, din Turnu Roșu, este cercetat penal după ce a fost surprins de polițiști circulând pe drumurile publice cu o motocicletă care nu era înmatriculată, deși acesta nu deține permis de conducere.
Incidentul a avut loc în data de 25 iunie, în jurul orei 18:45, când echipajul de poliție rutieră a oprit motociclistul pentru control pe strada Sebeșului din localitatea Turnu Roșu. În urma verificărilor efectuate, agenții au constatat că tânărul nu are dreptul de a conduce autovehicule pe drumurile publice, iar vehiculul pe care îl conducea nu era înmatriculat.
„În cauză, la nivelul Poliției Orașului Tălmaciu, s-a deschis un dosar de cercetare penală care vizează săvârșirea infracțiunilor de conducere fără permis, respectiv conducerea pe drumurile publice a unui autovehicul neînmatriculat sau neînregistrat.”-transmit reprezentanții IPJ Sibiu




