26.2 C
Sibiu
duminică, 16 iunie, 2024

Meci important pentru CSM MEDIAȘ. Joacă cu Dinamo Știința București

Știri din Județ

CSM Mediaș se deplasează pe terenul celor de la Dinamo Știința București, într-o partidă contând pentru manșa retur a turului secund al Cupei României.

În partida tur, disputată la Mediaș, echipa noastră s-a impus cu scorul de 84-79. Așadar, avem de apărat un avantaj de cinci puncte. În meciul disputat săptămâna trecută, Octavian Popa Calotă s-a accidentat, acesta fiind incert pentru partida de mâine.

De asemenea, Quincy Harding a suferit o accidentare în partida de la Focșani, iar cel mai probabil acesta nu va evolua la București.După duelul direct, ambele echipe au disputat câte o partidă în Liga Națională. Echipa noastră a cedat pe terenul celor de la CSM Focșani, scor 70-49, la capătul unui meci foarte modest reușit de echipa noastră. Formația din capitală a cedat pe terenul liderului Grupei A, U-BT Cluj Napoca, scor 101-90.

Confruntarea din Sala Dinamo este programată miercuri, 4 decembrie, cu începere de la ora 19, fiind netelevizată.

Publicitate

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri