18.1 C
vineri, 29 martie, 2024

HANDBAL FEMININ: CS Măgura Cisnădie a pierdut

Meciul disputat astăzi de CS Măgura Cisnădie acasă împotriva deținătoarei Cupei EHF, formația Siofok KC din Ungaria, s-a încheiat 23 – 31 pentru unguroaice. Acestea au dominat jocul în ambele reprize. Scorul la pauză a fost 9 – 17. Cea mai bună jucătoare de la Cisnădie a fost Ada Emilia Moldovan cu 6 goluri, iar de la Siofok, Simone Böhme şi Zsuzsanna Tomori cu câte 6 goluri fiecare.

Meciul a făcut parte din etapa grupei B a Cupei EHF. Cupa EHF este a doua competiție continentală handbalistică, după EHF Liga Campionilor. CS Măgura Cisnădie este pe ultimul loc în grupă după primele două partide, ambele pierdute. Următoarea partidă va avea loc în 19 ianuarie, ora 14 în deplasare împotriva celor de la København Håndbold, Danemarca.