17.4 C
sâmbătă, 27 iulie, 2024

ACS Champions Sibiu a ocupat locul doi la turneul semifinal I. Echipa mai are o șansă de calificare la turneul final

Sfârşitul de săptămână a adus la Sibiu una din cele şase serii ale fazei semifinale I din cadrul Campionatului Naţional de volei – categoria U15 feminin. La Sibiu a venit finalista de anul trecut, CSM Bucureşti şi alte patru pretendente la un loc în marea finală: ACS Kids Tâmpa Braşov, LPS Cetate Deva, CSM Power Volley Baia Mare şi ACS Silvania Sport.

ACS Champions Sibiu a înregistrat patru victorii şi o singură înfrângere, a ratat calificarea direct în finală, dar a câştigat un loc în semifinala a doua şi un public minunat care le-a fost aproape indiferent de rezultat. ACS Champions Sibiu U15 va participa la Turneul Semifinal II care va avea loc în perioada 19-21 Aprilie, e posibil tot la Sibiu.

Proiectul este cofinanţat de Primăria Sibiu şi Consiliul Judeţean Sibiu prin agenda sport.