17.4 C
joi, 16 mai, 2024

ACS Mediaș a fost la un pas de victorie la Bistrița

Evoluție foarte bună pentru ACS Mediaș în etapa a doua a play-off-ului în liga a treia, seria a noua. Medieșenii au condus cu 1-0, dar au fost egalați după un gol marcat dintr-un penalty transformat în doi timpi.

Partida CS Gloria 2018 Bistrita – ACS Medias s-a încheiat 1 la 1. Rezultatul de egalitate a venit după un penalty obținut de echipa gazdă în minutul 77. Portarul sibienilor a apărat în prima fază, dar atacantul Bistriței a fost pe fază și a marcat. Pentru ACS Mediaș a marcat Rotar Bogdan in minutul 70.

Următoarea etapă, acasă, ACS Mediaș va juca contra CS Universitar din Alba Iulia. Partida va avea loc sâmbătă viitoare, de la ora 17.00, pe stadionul 8 mai. În clasament, ACS Mediaș are 35 de puncte, fiind pe locul trei, la un punct de ocupanta locului doi, Unirea Ungheni.