17.3 C
Sibiu
luni, 22 iulie, 2024

Mihai Ianc a plecat de la ACS Mediaș

Știri din Județ

Antrenorul Mihai Ianc s-a despărțit de formația de Liga a treia, ACS Mediaș. Decizia vine pe fondul problemelor financiare de la echipă sibiană, care a anunț că obiectivul pentru sezonul următor este evitarea retrogradării.


Mihai Ianc nu mai este antrenorbla ACS Mediaș. „După un sezon provocator petrecut împreună, a venit momentul să ne strângem mâinile și să-i mulțumim antrenorului Mihai Ianc pentru toate reușitele și momentele frumoase alături de echipa noastră. Îi urăm mult succes și îi mulțumim pentru munca depusă la echipa noastră”, au transmis reprezentanții clubului sibian.

Publicitate

Originar din Brad, Mihai Ianc a venit la începutul sezonului trecut, stând pe banca echipei din Mediaș în 27 de meciuri oficiale, având un bilanț pozitiv de 12 victorii, 5 egaluri și 10 înfrângeri.

Publicitate

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri

Primaria Sibiu vrea să sterilizeze 500 de câini

Școala de vară BECOME

Accident grav la Șeica Mare. Mai multe victime

Incendiu la Săcel

Obiceiuri de Sf. Ilie la români

Incendiu la Șeica Mică