Șoferiță băută, implicată într-un accident cu trei autoturisme și un stâlp în Sibiu

Știri din Județ

Publicitate
O femeie în vârstă de 37 de ani este cercetată penal după ce a provocat un accident rutier în municipiul Sibiu, fiind depistată ulterior cu o alcoolemie ridicată. Evenimentul s-a produs în noaptea de 21 iunie, în jurul orei 02:20, pe strada Morilor. Potrivit cercetărilor efectuate de polițiști, sibianca ar fi pierdut controlul direcției de deplasare, lovind două autoturisme parcate și ulterior un stâlp.

Accidentul s-a soldat exclusiv cu pagube materiale.

Testarea alcoolscopică a indicat o concentrație de 1,03 mg/l alcool pur în aerul expirat. Femeia a fost transportată la o unitate medicală pentru recoltarea probelor biologice necesare stabilirii alcoolemiei în sânge.

Polițiștii Serviciului Rutier Sibiu au deschis un dosar penal pentru conducere sub influența alcoolului.

Publicitate

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri