Polițiștii sibieni au pus în aplicare un mandat de arestare preventivă emis pe numele unui tânăr din județul Vâlcea, urmărit pentru infracțiuni informatice. Acesta a fost identificat în seara zilei de 19 iunie, în jurul orei 21:15, pe raza municipiului Sibiu, de către polițiștii Biroului Investigații Criminale din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Sibiu.
Pe numele bărbatului, în vârstă de 27 de ani, Judecătoria Sectorului 1 București emisese încă din data de 7 aprilie un mandat de arestare preventivă pentru săvârșirea unor infracțiuni informatice.
După identificare, acesta a fost încarcerat în Centrul de Arestare Preventivă Alba Iulia, urmând să fie pus la dispoziția organelor judiciare competente.




