17.2 C
joi, 28 martie, 2024

Hermannstadt câștigă la penalty-uri și își continuă drumul în Cupă

Sibienii continuă și în Cupa României. Meciul cu divizionara secundă FC Brașov n-a fost deloc unul simplu, dar Petrescu și compania au obținut într-un final victoria.

DETALII

Echipele de start

FC Brașov: Micu – Jovanovic, Marc, Tud. Oltean, M. Burlacu, R. Lazăr, Dumbravă (cpt.), Vas. Constantin, Angelov, Tudor Saim, Chică Roșă
Rezerve: Mikulic – Fustar, Negrean, Joao Amorim, Diogo Izata, Lambrinoc, Spătaru, Kirilenko, Mbombo
Antrenor: Dan Alexa

FC Hermannstadt: Muțiu – Medina, Bejan, Antoche, Issah, Al. Răuță, Dr. Iancu, P. Petrescu (cpt.), I. Năstăsie, C. Popescu, Buhăcianu
Rezerve: Al. Uțiu – I. Stoica, Opruț, Mino Sota, Al. Oroian, Balaure, Biceanu, Bucuroiu, Babic
Antrenor: Marius Măldărășanu

Angelov a deschis scorul pentru FC Brașov în minutul 42.

După pauză, Hermannstadt a egalat prin Petrișor Petrescu, iar meciul s-a dus în prelungiri.

După cele două reprize a câte 15 minute, scorul a fost în continuare egal așa că totul s-a decis la penalty-uri.

Lovituri de departajare:

FC Brașov – Hermannstadt 3-5. Opruț (Hermannstadt) înscrie.

FC Brașov – Hermannstadt 3-4. Izatta (Brașov) ratează. Muțiu apără.

FC Brașov – Hermannstadt 3-4. Palic (Hermannstadt) înscrie.

FC Brașov – Hermannstadt 3-3. Kirilenko (Brașov) înscrie.

FC Brașov – Hermannstadt 2-3. Biceanu (Hermannstadt) înscrie.

FC Brașov – Hermannstadt 2-2. Amorim (Brașov) înscrie.

FC Brașov – Hermannstadt 1-2. Oroian (Hermannstadt) înscrie.

FC Brașov – Hermannstadt 1-1. Lazăr (Brașov) înscrie.

FC Brașov – Hermannstadt 0-1. Buhăcianu (Hermannstadt) înscrie.

Pentru Hermannstadt urmează meciul cu Sepsi OSK în Superligă – Duminică de la 13:00 la Mediaș.