15.2 C
vineri, 17 mai, 2024

Măgura Cisnădie a pierdut la Craiova. Sibiencele rămân în lupta pentru supraviețuire în prima ligă

Măgura Cisnădie a pierdut meciul disputat joi după-amiază în Liga Florilor Mol. SCM Craiova – Măgura Cisnădie s-a terminat cu scorul 36-34.

Liga Florilor Mol a programat joi ultimele două partide ale rundei. Măgura Cisnădie s-a deplasat la Craiova pentru partida cu echipa locală, SCM. Oltencele au început mai bine partida, au condus în primele 20 de minute, dar jucătoarele Cisnădiei au revenit și au egalat la 13, apoi la 14. Au urmat însă patru goluri consecutive ale gazdelor, care au condus cu 18-14 la pauză. Repriza a doua a fost mai echilibrată, dar SCM Craiova și-a menținut avantajul și s-a impus la două goluri, scor 36-34.

Măgura Cisnădie rămâne cu 24 de puncte în clasament, pe poziția a zecea. Locurile ce duc la barajul de supraviețuire în Liga Florilor Mol sunt ocupate acum de Minaur Baia Mare 24p și HC Zalău 23p. În ultimele trei etape ale sezonului, sibiencele vor întâlni HC Zalău și Corona Brașov pe teren propriu și pe Rapid, în deplasare.