21.3 C
Sibiu
marți, 08 iulie, 2025

Noi dosare penale în județul Sibiu. Unul pentru alcool, celălalt pentru consum de droguri

Știri din Județ

Publicitate
Polițiștii rutieri sibieni sunt zilnic la datorie și opresc în trafic sute de șoferi pentru a le verifica actele sau dacă au consumat băuturi alcoolice și substanțe interzise.

Probleme au fost depistate și acum 4 zile, la Avrig, acolo unde polițiștii rutieri au oprit pentru control un autoturism condus pe strada Bisericii de către un tânăr în vârstă de 19 ani, din Sebeșu de Sus. Întrucât în urma testării șoferului au rezultat indicii cu privire la posibila prezență a substanțelor psihoactive și a fost transportat la spital. Analizele toxicologice efectuate au confirmat prezența substanțelor interzise în organism.

Acum două zile, în jurul orei 08:30, în localitatea Valea Viilor, polițiștii rutieri au oprit pentru control un autoturism condus pe DJ 142G de către un clujean, în vârstă de 41 de ani. Testarea alcoolscopică a șoferului a indicat o valoare de 0,49 mg/l alcool pur în aerul expirat.

Publicitate

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri