FOTO: “Zilele Sportive Rășinari” – REZULTATELE competiției

Publicitate

În urma celei de-a XI-a ediții a acțiunii “Zilele Sportive Rășinari”, ce a avut loc joi, 22 octombrie 2020, la Baza Sportivă Rășinari, Direcția Județeană Pentru Sport și Tineret Sibiu (DJST) a anunțat rezultatele rezultatele competiției, astfel:

  • “Crosul Toamnei 2020” (acțiune sportivă desfășurată la Baza Sportivă Rășinari Arena)


CROS FETE
Ciclul primar
Cls. I-II
Locul I – PLEȘA ANDRA STEFANIA, Șc. Gim. Sava Popovici Barcianu
Locul II – CĂRSTEA ȘTEFANIA, Șc. Gim. Octavian Goga
Locul III – VIDRIGHIN ANDREEA, , Șc. Gim. Octavian Goga

Cls. III-IV
Locul I – OLTEAN ANAMARIA, Șc. Gim. “Octavian Goga
Locul II – CIOROGAR RAISA, Șc. Gim. Octavian Goga
Locul III – BĂRA STEFANIA, Șc. Gim. Octavian Goga

Gimnaziu
Cls. V-VI
Locul I – ILIUȚ DENISA, Șc. Gim. Octavian Goga
Locul II – PLEȘA IONELA, Șc. Gim. Octavian Goga
Locul III – CÎRĂ IZABELA, Șc. Gim. Octavian Goga

Cls. VII-VIII
Locul I – PLEȘA MANUELA, Șc. Gim. Octavian Goga
Locul II – MENGESIUS DENISA, Șc. Gim. Sava Popovici Barcianu
Locul III – GREBENEA GEORGIANA, Șc. Gim. Sava Popovici Barcianu

CROS BĂIEȚI
Ciclul primar
Cls. I-II
Locul I – MUȚIU DRAGOȘ GABRIEL, Șc. Gim. Sava Popovici Barcianu
Locul II – BUCUR MARCU, Șc. Gim. Sava Popovici Barcianu
Locul III – BĂRA CAIUS, Șc. Gim. Octavian Goga

Cls. III-IV
Locul I – NECTARIE BOZDOGHINĂ, Șc. Gim. Octavian Goga
Locul II – NEGRU DAVID, Șc. Gim. Sava Popovici Barcianu
Locul III – NEAG DOMINIC, Șc. Gim. Octavian Goga

Gimnaziu
Cls. V-VI
Locul I – CÎRA FLAVIUS, Șc. Gim. Octavian Goga
Locul II – URDEA RAUL, Șc. Gim. Octavian Goga
Locul III – STOICA RAUL, Șc. Gim. Octavian Goga

Cls. VII-VIII
Locul I – ȚICHINDELEAN ANDREI, Șc. Gim. Octavian Goga
Locul II – DRAGOE ALEXANDRU, Șc. Gim. Octavian Goga
Locul III – BOGDAN ROBERT, Șc. Gim. Octavian Goga

  • “Cupa Păltiniș – fotbal”(acțiune sportivă desfășurată la Baza Sportivă Rășinari Arena, după regulamentul Federației Române de Fotbal )


Ciclul primar
LOCUL 1 – Echipa de fotbal , Șc. Gim. Octavian Goga
LOCUL 2 – Echipa de fotbal, Șc. Gim. Sava Popovici Barcianu

Gimnaziu
LOCUL 1 – Echipa de fotbal , Șc. Gim. Octavian Goga
LOCUL 2 – Echipa de fotbal, Șc. Gim. Sava Popovici Barcianu

  • „Cupa tenis de masa 2020” (acțiune sportivă desfășurată la Centrul de Tineret Rășinari)


LOCUL 1 ȚICHINDELEAN ANDREI, Șc. Gim. Octavian Goga
LOCUL 2 DRAGOE ALEXANDRU, Șc. Gim. Octavian Goga
LOCUL 3 CHIRILĂ SEBASTIAN, Șc. Gim. Octavian Goga

  • „Cel mai bun şahist” (acțiune desfășurată la Primăria comunei Rașinari)


LOCUL 1 BLEZU ALEXANDRA, Șc. ,, Regina Maria” Sibiu
LOCUL 2 ILCUȘIU ȘTEFAN, Șc. Gim. Octavian Goga
LOCUL 3 CRĂCEA NATALIA, Șc. Gim. Octavian Goga

Sursa foto &text: Facebook

You may also like...

Add a Comment

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *