15.2 C
luni, 20 mai, 2024

CSC Șelimbăr a revenit de la 0-2 și a obținut un punct

Plecarea lui Claudiu Niculescu de la echipă nu a prins foarte bine pentru CSC Șelimbăr. Sibienii au terminat la egalitate, scor 2-2, în partida cu CS Mioveni. Meciul a avut loc miercuri după-amiază pe stadionul din Cisnădie.

Începutul partidei a aparținut argeșenilor care au deschis scorul repede. Guțea a marcat în minutul 9, cu un șut la colțul scurt. Oaspeții și-au majorat diferența prin Burnea, care a marcat în minutul 38 după o lovitură de colț. Gherman a redus din diferență până la pauză după ce a reluat cu capul în plasă după un corner.

După 1-2 la pauză, CSC Șelimbăr a căutat egalarea pe parcursul reprizei secunde și a obținut-o cu trei minute înainte de final. Gâț a transformat impecabil o lovitură liberă de la marginea careului.

Au evoluat formațiile:

SC Șelimbăr: Roșca – Gîț, Gherman, Natea, Mitrea – Panoș, Călin – Monea, Soare, Pop – Visic
Rezerve: Bumbar, Hernando, Alexe, Moussinga,Schieb, Palmeș, Deac, Rotund, Ayine
CS Mioveni: Sima – Trașcu, Garutti,Ignat, Burnea – Massaro, Cărăuș, Gutea – Blănaru, Costea, Căprescu
Rezerve: Bădescu, Duțan, Gogor, Bolohan, Văsălie, Dică, Șerbănică
Antrenor: Constantin Schumacher.

În clasamentul play-off-ului pe primul loc se află Unirea Slobozia 59p, urmată de Corvinul 52p, CSC Șelimbăr 50p, Gloria Buzău 48p, CS Mioveni 40p, FK Csikszereda 40p. Slobozia și Buzăul au promovat deja în prima ligă, iar Mioveniul și Ciucul vor juca baraj pentru promovare. Corvinul și CSC Șelimbăr nu au drept de promovare. Ultima etapă a play-off-ului va avea loc sâmbătă.