Un bărbat de 33 de ani a fost prins la volanul unei mașini neînmatriculate!

Știri din Județ

Publicitate

Un bărbat de 33 de ani din Mediaș a fost prins circulând pe Șoseaua Sibiului din Mediaș cu un autoturism care nu avea drept de circulație valabil.


Fapta a fost descoperită în seara zilei de 22 iunie, în jurul orei 18:10, când polițiștii rutieri din Mediaș au oprit autoturismul pentru control. Verificările efectuate în baza de date au arătat că mașina nu era înmatriculată, iar autorizația de circulație provizorie pe care o avea expirase deja.


La nivelul Poliției Municipiului Mediaș s-a deschis un dosar de cercetare penală pentru săvârșirea infracțiunii de conducere pe drumurile publice a unui autovehicul neînmatriculat sau neînregistrat.

Publicitate

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Știri